Družstvo Solea - na cestě k zodpovědnosti a svobodě...

Publikováno: 
3.9.2017
Rubrika: 

Moc rádi bychom Vám tentokrát představili "tak trochu jinou firmu" (družstvo SOLEA CZ), která sídlí v našem regionu a která se snaží stavět na pilířích zodpovědnosti a především lidské svobody. A nechme tentokrát "mluvit" přímo je...

Jsme rodinná výrobní společnost, která je na trhu již 17 let. Začínali jsme v pronajatých prázdných prostorech se třemi lidmi. Dnes ve firmě působí 134 spolupracovníků. Od běžných firem se odlišujeme zejména tím, že 71 % z nás je zdravotně postižených. Činnosti, kterými se zabýváme, jsou vzájemně provázané. Lisujeme plasty i kovy zejména pro automobilový průmysl. Kompletujeme různé druhy dílů ručně nebo s použitím strojů, dále děláme související činnosti jakou je potisk, opracování či 100% kontrola.

Firemní kulturu stavíme na pilířích lidství, svobody a zodpovědnosti.

Postupně zavádíme principy svobodných firem. Vyvážit svobodu a zodpovědnost je pro nás velké téma. Někdy se nám to daří více, jindy méně, ale baví nás to, protože cesta je cíl. Nejvíce se nám daří v autonomii jednotlivých divizí. Samostatné hospodaření, hodnocení nadřízených či měsíční podíl na zisku jsou některé z prvků svobody, které nám na divizích fungují již více let.

Na rozhodování o strategii se nepodílí pouze majitel firmy, ale 18 lidí napříč firmou. K tomu nám slouží pravidelné Rady změn, kdy se scházíme mimo firmu a věnujeme se projektům, rozvoji a sebevzdělávání. O některých důležitých rozhodnutích společně hlasujeme.

Každý měsíc máme společné celofiremní setkání, kde všem zaměstnancům poskytujeme informace o tom, jak se nám dařilo v uplynulém období a co se plánuje. Pořádáme lidem také osvětu na téma zdravých potravin, životního stylu či přístupu k planetě.

Společným nákupem zdravých potravin a ekodrogerie budujeme vlastní cestu mimo většinový systém, který je prozatím zaměřený na levné nekvalitní jídlo a lhostejnost k přírodě. Podpora českých, nejlépe lokálních výrobců je automatickou součástí, o které méně mluvíme a více jí žijeme.

Díky nákupu přímo od výrobce dokážeme spolupracovníkům nabídnout bezkonkurenční ceny pro kvalitní uzeniny, mléčné výrobky, drůbež, ryby, luštěniny či ekodrogerii i přírodní kosmetiku.

Naší budoucí vizí je větší zaměření na lokální ekonomiku a nákup bez obalu. Prvním krokem je již fungující stáčení ekodrogerie Tierra Verde do použitých obalů.

Být lidskou, prosperující a prospěšnou organizací není jednoduchá cesta, proto přejeme hodně štěstí a energie všem, kdo se pro ni rozhodnou. Jsme přesvědčeni, že stojí za to :-)

 

Pozn. red.: Firma Solea nakupuje některé potraviny také přímo od nás z e-shopu a distribuuje je mezi své zaměstnance. Patří také mezi slušné firmy.

 

Autor: 
E-liska
Hodnocení: 
Průměr: 5 (1 x hlasováno)

Komentáře

Jsem osoba dlouhodobě samostatně výdělečně činná - OSVČ mám svojí zahraniční firmu - OFF SHORE můj e - mail : j.mysak1@seznam.cz moje mobilní čísla telefonů - 722630386, 728307764 já 26 let podnikám v oblasti různého zprostředkování, hlavně zahraničních soukromých a bankovních financi, garantované bankovního zhodnocení peněz TOP WORLD AAA BANK, finanční programy + produkty + trade, atd., větší podnikatelské úvěry, atd. dotace přímo z Evropské unie, úspory elektrické energie, plynu, tepla, vody, atd., bonitní akcie start up perspektivních firem, podrobnosti napíší Vám a pošlu emailem. Naše skupina hledáme velmi seriozní lidí skutečné zájemce o výstavbu Rodových statku a osad, máme u Kostelce nad Orlicí pozemek nad 20 hektaru, kde Vám garantujeme, že určitě ušetříte hodně peněz, protože budete mít pronájem na 99 let s předkupním právem podrobnosti napíší Vám a pošlu emailem.