Nakupuj levněji aneb Bezobalové srovnávání

Publikováno: 
10.7.2017
Rubrika: 

Stále vás ještě nepřesvědčilo bezobalové nakupování? Dneska to tedy bude pro ryzí praktiky - bez obalu nakoupíte většinou mnohem levněji! Nevěříte? Zkusíme vás přesvědčit ;-)

Stále častěji si uvědomuji, že se "něco" děje. A to "něco" se děje stále rychleji. Někdy bych téměř řekla, že jedu na jakési mocné vlně, která mne unáší do neznámé země. Bude to země skutečně plná, zelená, vlídná a laskavá? To nevím. Pevně však věřím v to, že tak, jak si svět nastavíme my sami, takový jej také budeme mít. Vše je v naší hlavě, v naší mysli. Chceme jíst zdravě? Tak jezme! Chceme být zdraví? Tak buďme. Chceme být šťastnější? I to můžeme být po většinu času nezávisle na okolnostech. Chceme být milionářem? Proč ne? Nechceme jíst? Nejezme a žijme z prány. Chceme se prostřednictvím změněných stavů vědomí přenést až k okamžiku našeho porodu? Tak to udělejme. Chceme se napojit na ostatní a provozovat umění telepatie? I to je možné... Otázka zní - co všechno je tedy možné? 

Všechno. Všechno, co si jen dokážeme představit a k čemu nás povede naše vůle. Alespoň tak si to myslím já. Možná měl Nietzsche v mnohém pravdu, i když to zrovna není můj oblíbenec... Ale ačkoliv jsem filosofii vystudovala, dneska to pro filosofy opravdu nebude. Škoda? Nu, třeba někdy příště... :-)

A tak otázka pro dnešní den nechť zní třeba takto:

"Mohu nakupovat a žít levněji?"

"Ano! Jasně. "

"A znamená to nakupovat levné a nekvalitní věci?"

"Ne, neznamená. Znamená to nakupovat bez zbytečného odpadu, za který bohužel také musíme platit (plastové sáčky apod.) a znamená to nakupovat kvalitně a s rozmyslem. Nejčastěji také lokálně."

"A co reklamy?"

"Re-klamy? Ne, znamená to také odpoutat se ze světa čistého konzumu a nakupování pro nakupování."

"Ale já chci jít s dobou..."

"Proč ne. Doba kráčí tam, kam určíme, že má kráčet. Co třeba k menší spotřebě, bezobalovému nakupování a šťastnějším lidem i planetě Zemi? A propos, dneska je bezobalu vlastně docela "trendy", koukni zde."

"A kde mohu takto nakoupit?"

"Klidně u nás v regionu zde nebo se mrkni tady na mapu."

"A není to jen hudba daleké budoucnosti?"

"Myslíš? Koukni zde."

"Hmm...něco na tom bude. Akorát asi potřebuji nějaké srovnání. Dokaž mi prosím, že bezobalové nakupování je skutečně levnější."

"Klidně. Co říkáš tomuhle?"

 

Celozrnný kuskus:

V OBALU: 78 Kč/ kg (nebio varianta)

BEZ OBALU: 72 Kč/ kg (v bio variantě!!!)

Pohanka kroupy:

V OBALU: 78 Kč/ kg

BEZ OBALU: 62 kč/ kg 

Rýže basmati natural

V OBALU: 76 Kč/ kg

BEZ OBALU: 49 Kč/ kg 

Prací ekologický gel

V OBALU: 139 Kč/ l

BEZ OBALU: 104 Kč/ l

Sirupy Bilerbin (z Orlických hor)

V OBALU: 92 Kč/ 500 ml

BEZ OBALU: 86 Kč/ 500 ml (+ záloha 5 Kč na obal u první objednávky - obal je vratný :-) )

 

BEZOBALU nakoupíte u nás zde :-)

 

 

 

 

 

Autor: 
E-liska
Hodnocení: 
Průměr: 5 (1 x hlasováno)