Za dřevěnými hračkami pana Jirsy

Publikováno: 
17.10.2016

Až vás přestane bavit kupovat plastové hračky na jedno použití a budete chtít udělat radost dětem, která jim rozzáří oči, pak jim pořiďte poctivé dřevěné hračky od pana Jirsy.

Hračky pan Jirsa vyrábí ve své útulné dílně v obci Pohoří u Dobrušky, kde od rána do večera vlastníma rukama opracovává dřevo, aby z něj posléze vznikly nádherné barevné hračky s puncem originality.

Na dřevo jako na přirozený materiál, který se k výrobě hraček používá od nepaměti, nedá pan Jirsa dopustit. Jednak je to jeho bytelnost a jednak jej učarovala jeho čistota a vůně. Nejraději pak opracovává dřevo pocházející z listnatých stromů (především z javoru nebo buku), ta mají totiž nádhernou kresbu. Vyrábí z nich nejrůznější panenky a panáčky, stavebnice hradu, pokladničky v podobě prasátek nebo tolik oblíbené barevné káči, které přinášejí radost nejen dětem. V posledních letech je o jeho poctivou ruční práci čím dál tím větší zájem.

Když se lidé s dřevěnými hračkami setkají poprvé, často nechápou, jak může člověk vyrobit něco takového rukama. Když si je následně koupí, tak jsou spokojení, že konečně mají pořádný a kvalitní výrobek, který jejich děti hned při první příležitosti nerozbijí.

Pan Jirsa dělá svými hračkami radost zejména zakázkovou výrobou a také jej často potkáte na jarmarcích v Orlických horách a okolí. Dřevěné káči, kolotoče se zvířátky a sněhuláky, joja, tradiční mašinky, panáčky a různé další figurky nechává zkušený řemeslník buď přírodně jen ve dřevě, nebo je natírá veselými barvami. Jejich krása, kouzlo a prostota děti čím dál tím více přitahuje...

 

 

Více info o panu Jirsovi a jeho hračkách naleznete zde. Některé hračky pak můžete nakoupit například zde.

 

 

Autor: 
E-liska
Hodnocení: 
Průměr: 4.3 (3 x hlasováno)

Komentáře

Pěkný článeček!