GajdeFest 2019 - Mezinárodní folklorní a dudácký festival

Typ akce: 
Kulturní
Datum akce: 
Pá 16.8.2019 - So 17.8.2019
Místo konání: 
Babice u Rosic / Omice
Autor: 

GajdeFest 2019 / Babice u Brna / Omice
3. ročník Mezinárodního dudáckého a folklorního festivalu

V letošním roce se můžete těšit na Hanácký mužský sbor Rovina, se kterým se pokusíme na GajdeFestu nově zpracovat sesbírané dudácké písně z našeho regionu.

Mimo to také zveme muziky a zástupce naší družební gajdošské obce z Malé Lehoty a Cechu slovenských gajdošů, kteří předvedou nepřerušenou tradici z nejryzejšího gajdošského kraje.
Chybět letos nebudou ani naši nejvěrnější příznivci a podporovatelé z Javorníku – řecký soubor Evros, Ovčácké Duo a Gajdošská muzika z Čebína.

Přivítáme také rodinnou skupinu Moja fujarôčka a přizváni jsou i hosté z druhé strany Vysokých Tater, svérázní polští Gorale ze Zakopaného - Bułecka.

Jako perličku letos máme připraveno i něco méně ortodoxně folklorního, ale na večerní zábavu a tancovačku nesmírně vhodného – skupina Roc´hann z Bratislavy zpracovává fascinující a dynamickou keltskou hudbu francouzské Bretaně.

Společně s Dudáky Tryhuky uvidíte samozřejmě také děti ze souborů Omičánek a Gajdůšek.

Ovšem - jak to tak už v organizaci s vyznavači kozího měchu a píšťal chodí, možná přijde i kouzelník… aneb „změna programu vyhrazena“ :) Omický GajdeFest si získal za svou kratičkou existenci takovou popularitu, že namísto problémů při zvaní souborů čelíme spíše tomu, jak soubory s povděkem odmítat a přesouvat na další roky, protože spousta věcí není nafukovacích tak, jako ty naše zpívající měchy, které s láskou třímáme v náručí...

Chybět nebude určitě ani ochutnávka nějakých místních nápojů a zajisté i jiné občerstvení.