Festivalové léto

Jaké festivaly na jižní Moravě byste rozhodně neměli zmeškat?

Připravili jsme pro vás přehled těch nejzajímavějších akcí letošního léta

Víte o nějakém festivalu, který by zde měl být, ale není? Napište nám na info@zijemespolu.cz. Festival rádi doplníme! 

 

 

   Festival Uprostřed v centru
   Brna 

   1. 7. - 31. 8. 2019 
   Brno

   Další ročník Festivalu UPROSTŘED opět na následující měsíce oživí ulice, náměstí i zapadlé kouty centra Brna.

Čeká vás pestrá programová nabídka plná hudebních produkcí, workshopů, divadelních představení, tančíren, sportovních a multimediálních akcí a spousty dalšího!

Festival UPROSTŘED ale není jen o kultuře, je hlavně o setkávání a propojování různých lidí bez ohledu na věk anebo kulturní vkus. A to platí i při tvorbě jeho programu – za tímto účelem byly osloveny různé kulturní subjekty z brněnských klubů, spolků či občanských sdružení. Tak vzniká jedinečná koprodukce v produkční i dramaturgické rovině, díky které Vás čeká skvělý „koktejl“ plný počinů a skupin, který byste bez našeho festivalu nepoznali.

Festival je určený pro ty, kteří se po práci potřebují pobavit, je přístupný a otevřený všem, zadarmo na různých místech městské části Brno – střed. 

Kompletní program a další info zde>> 

 

S R P E N

Beseda u Bigbítu
2. - 3. 8. 2019 
Tasov u Veselí nad Moravou

Hudba, divadlo, umění. Těšit se můžete na americkou post-punkovou hvězdu, britský synthpop, živelné australské country, belgický metal i horňáckou cimbálku. 

Více info zde>>

 

Přehrady Fest
2. - 3. 8. 2019 
Štítary, Vranovská pláž

Festival pro celou rodinu, na kterém vystoupí české a slovenské kapely, mimo jiné Chinaski, Mig 21, Marek Ztracený, UDG, Pokáč nebo Voxel. Program slibuje aktivity a zážitky pro děti i dospělé. Akce probíhá v příjemném zázemí kempů, přímo na plážích a vodě na dosah.

Více info zde>>

 

Healing festival
8. - 11. 8. 2019
Brno, Mariánské údolí

Poněkud netradiční by se mohl zdát Healing festival. Po čtyři dny se návštěvníkům otevírá místo setkání a přijetí, prostor pro vzájemnou inspiraci. Prostřednictvím workshopů, přednášek, cvičení, umění, tance a hudby se vydejte na společnou cestu transformace. Cesta za poznáním a radostí. Oslava lásky k životu, prostor pro probuzení vlastního vědomí, propojení se se svou vnitřní silou a energií ženství, odemknutí vlastního potenciálu, prostor pro uzdravení duše a osvobození zdravého sebevědomí.
Festivalu se zúčastní řada zkušených lektorů z celého světa a České republiky. 

Více info zde>>

 

Moravské hrady 2019: Veveří
9. - 10. 8. 2019
Brno, hrad Veveří

Letošní 15. ročník kulturního festivalu Hrady 2019 slibuje návrat velké hudení hvězdy. Po štěsti letech se na pódium festivalu vrací kapela Kryštof. Dále svoji účast přislíbili kapela Harlej, Rybicky 48, Mirai, Arakain a Lucie Bílá. 

Více info zde>> 

 

Festival Na vodě
10. 8. 2019 
Tvarožná Lhota, přehrada Lučina 

Mezinárodní festival letos představí účinkující z Čech, Slovenska a Jižní Afriky. Nebude chybět vodní tanec, světelná show a velkolepý ohňostroj. Výtěžek festivalu putuje na podporu humanitárních projektů na misiích v Tanzánii. Celý festival zabezpečuje různorodá skupina mladých lidí bez jakéhokoli nároku na odměnu.

Více info zde>>

 

Létofest Brno
16. - 17. 8. 2019 
Brno, Výstaviště 

Festival pro celou rodinu. Pro mladší návštěvníky je připraven dětský program. Hudba a zábava po celé dva dny. Těšit se můžete taková jména jako je na Xind X, Mandrage, Mig 21, Mňága a Žďorp, Tomáš Klus, Udg, Divokej Bill, Wanastowi Vjecy, Marek Ztracený a další. 

Kompletní program a další info zde>> 

 

Mikulecké krojované hody 
17. - 20. 8. 2019
Mikulčice, areál u myslivecké chaty

Tradiční Mikulecké krojované hody začínají sobotním předhodovým večerem a pokračují až do 20. srpna. Neděle od14.30 hodin krojový průvod obcí od obecního úřadu. Od 16.00 hodin začíná taneční zábava pod zeleným. V pondělí od 15 hodin projde obcí od kulturního domů krojový průvod. V 16.30 začne taneční zábava pod zeleným. V úterý od 10 hodin vybírání chasy po dědině a v 19 hodin hody zakončí taneční zábava pod zeleným.

Více info zde>>

 

Boskofest 2019
24. 8. 2019 
Boskovice, zámek

Druhý ročník hudebního festivalu v krásných kulisách boskovického zámku. Vystupují Čechomor, Olga Lounová, Voxel, Xindl X a další. 

Více info zde>>

 

 

 

 

 

Slavkov Music Fest
31. 8. 2019
Zámecký park Slavkov - Austrlitz 

První ročník hudebního festivalu Slavkov Music Fest. Těšit se můžete na skvělý program. Vystoupí Anna K., David Koller, Poetika, Jakub Děkan & Band, Pokáč. 

Více info zde>>