Dobrušský patchwork

Firma

Dobrušský patchwork
Kategorie: 
UMĚLECKÁ A TRADIČNÍ ŘEMESLA
Šité výrobky
Datum registrace: 
Út 17.7.2018 9:22
Poslední aktivita: 
Hodnocení uživatelů 
Průměr: 5 (1 x hlasováno)

Naše občanské sdružení se jmenuje DOBRUŠSKÝ PATCHWORK a bylo založeno koncem roku 2010, vzniklo z potřeby zastřešit skupinku žen se zájmem o patchwork, která se vykrystalizovala po sedmiletém navštěvování kurzů pořádaných v DDM Dobruška. Dnes se již tyto patchworkářky nepotřebují tolik učit techniku šití patchworku, kterou mají již zvládnutou, a tak se rozhodly pro společné aktivity v rámci sdružení.

Je nás 13 nadšených švadlenek a našimi hlavními aktérkami jsou Lenka Pecenová, Dáša Faiglová a Monika Jakicová.

Scházíme se v „ateliéru“ vždy jeden čtvrtek v měsíci a po společné domluvě i některý víkendový den. Od června 2011 je naším zázemím synagoga na Šubertově náměstí v Dobrušce.

Panuje mezi námi veliké patchworkové nadšení. Vytváříme návrhy vzorů a jejich barevných kombinací, řežeme a sešíváme z kousků látek deky, polštářky, tašky, ubrusy, prostírky, vánoční a velikonoční dekorace a spoustu dalších potřebných i nepotřebných radůstek. S těmi pak seznamujeme veřejnost prostřednictvím výstav a workshopů, také své výrobky předáváme různým charitám, nabízíme je na velikonočních a vánočních jarmarcích. Úspěšně se účastníme i patchworkových soutěží.

Jsme rády, když naše ruční práce a vše, co s ní souvisí, dělá radost všem našim příznivcům.

Scházíme se, šijeme, povídáme si a je nám FAJN.

, ,
Dobrušský patchwork
Adresa:
Orlická 984
518 01 Dobruška
E-mail:
info@patchwork-dobruska.cz
Telefon:
+420 777 697 596
Provozní doba:
Den v týdnuod - dood - do
Po
Út
St
Čt
So
Ne