Unie živnostníků

Firma

Unie živnostníků z. s.
Kategorie: 
NEZISKOVKY A SDRUŽENÍ
Ostatní
Datum registrace: 
Čt 18.5.2017 13:00
Poslední aktivita: 
Hodnocení uživatelů 
Průměr: 5 (1 x hlasováno)

Máme přesnou představu, jak zabránit vládnoucímu establishmentu v destrukci podmínek pro malé a střední podnikání. Nejen v současnosti, ale i v časech budoucích.

V Uniích si všichni uvědomujeme, že nestačí pořádat petice, mítinky, demonstrace a shromáždění na náměstích. Zákony se přijímají v Poslanecké sněmovně a tak víme, že politiky potřebujeme, ONI ale více potřebují nás! Politik se musí před i po volbách zabývat našimi problémy a potřebami. Politik je pro nás pákou, nástrojem pro hájení našich zájmů, pro vznik správných, smysluplných společensky objektivních a férových zákonů, vyhlášek, předpisů, nařízení a norem. 

Unie reprezentují z hlediska své členské základny i sympatizantů velikou sílu a nebrání se korektní spolupráci s politickými subjekty. Vyzýváme ke spolupráci jakoukoli demokratickou stranu, případně jednotlivce z řad politiků, jež si budou vědomi naší podpory, kterou budou mít ovšem jen tehdy, pokud naše zájmy budou opravdu hájit. Chceme mít diverzifikovanou, trvalou a faktickou podporu středního stavu v zákonodárných sborech. 

Velké firmy a korporace také mají v parlamentu svoje lobbisty (Hospodářská komora), kteří hájí mezi politiky jejich zájem. Živnostníci a malí a střední podnukatelé nikoho takového zatím nemají.

Nevěříme však bezelstně nikomu. Teprve tehdy, pokud nás politický partner dlouhodobě přesvědčí, že chce a bude hájit naše zájmy, tak bude pro nás důvěryhodným partnerem. Nebudeme nikomu pouhou figurou v předvolební kampani.

Unie mají záměr aktivně samy navrhovat i připomínkovat vznikající legislativu i její novelizaci v zájmových oblastech a to právě prostřednictvím spolupracujících politických subjektů. Pro zpracování návrhů zákonů, připomínek k zákonům má Unie k dispozici profesní odborné pracovní skupiny.

Na setkání a mítinky v regionech byli v průběhu doby zváni politici všech demokratických (parlamentních) stran. Můžeme jen konstatovat, že se zpravidla účastnili pouze ti co se o situaci a podporu malého podnikání (alespoň trochu) zajímají..

Sami nemáme politické ambice, ale chceme do politiky hovořit silou členů našich Unií. Jsme politikum.

Unie živnostníků z. s.
Adresa:
Březhradská 148/3
503 32 Hradec Králové - Březhrad
E-mail:
info@unie-zivnostniku.cz
Telefon:
777 938 958
Provozní doba:
Den v týdnuod - dood - do
Po
Út
St
Čt
So
Ne