Zbyněk Nožka

Firma

Zbyněk Nožka - truhlářství
Kategorie: 
Řemesla
Truhlářství
Datum registrace: 
Čt 25.1.2018 12:34
Poslední aktivita: 
Hodnocení uživatelů 
Průměr: 5 (1 x hlasováno)

Truhlářství Balza je truhlářská dílna s tradicí a dostatkem zkušeností pro práci se dřevem v oblasti sériové výroby i jednotlivých zakázek.

S výrobou hrábí a jednotlivých dílů k nim začal můj děda v rámci svého koníčku. Jeho zkušenosti jsem převzal a přidal výrobu násad, zahradního nábytku a další zakázkovou výrobu. Hodně odběratelů i z důvodu trvání tradice výroby našim výrobkům důvěřuje. Naše skupina výrobků dřevěné hrábě a násady na zahradní nářadí získala značku ORLICKÉ HORY originální produkt.

Dřevěné výrobky, které vám představujeme, jsou svým tvarem i vzhledem a použitím charakteristické pro Orlické hory a Podorlicko. Krajové odlišnosti jsou patrné i u takových výrobků jako je zahradní nářadí. Například hranaté kolíky jsou do kulaté díry hřebenu natloukány po napaření hřebenu a díky tomu kolík pevně drží i po seschnutí. Hrábě jsou charakteristické svým vzhledem, počtem kolíků i mírným podseknutím nasazeného hřebene. Kosisko je velmi specifickým výrobkem Orlických hor, neboť je dvouručné s praktickým dřevěným klínkem pro snadnou výměnu. Velikost násad k zahradnímu nářadí a k sekerám vycházejí z letitých zkušeností se zákazníky, kdy jsou často nasazovány i na sekery a nářadí kované v minulých desetiletích kováři Orlických hor.

, , ,
Zbyněk Nožka - truhlářství
Adresa:
Jamné nad Orlicí 318
56165 Jamné nad Orlicí
E-mail:
zbyneknozka@seznam.cz
Telefon:
+420 605 850 944
Provozní doba:
Den v týdnuod - dood - do
Po
Út
St
Čt
So
Ne