Camping na jižní Moravě

Publikováno: 
12.8.2019
Rubrika: 

Do konce prázdnin zbývají tři týdny. Že jste ještě letos nebyli pod stanem? Na Moravě je počasí na kempování ideální. Teplé večery i noci lákají k romantickým chvilkám u ohně a ve spacáku. Tak sbalte batoh a vyražtě do přírody. Přinášíme vám 5 tipů na kempy, kde vám nebude nic chybět. 

Kdo si chce užít aktivní dovolenou u vody, má k tomu na jižní Moravě dostatek příležitostí. Nachází se zde totiž více stovka kempů, v nichž se lze ubytovat v chatkách, stanech i karavanu. Navíc jsou tyto kempy přátelské vůči domácím mazlíčkům, takže není problém vzít s sebou na výlet také vašeho psa. Z tolika kempů se těžko vybírá ten nejideálnější, ale snad vám s výběrem dokážeme pomoci.
 


Foto: Pixabay.com
 

Camping Vranovská pláž

Pokud milujete pobyt u vody, rybolov, jízdu na lodičkách, ale zároveň byste chtěli ve volném čase navštěvovat historické a kulturní památky, pak si zajeďte do kempu Vranovská pláž. Leží přímo na břehu Vranovské přehrady, takže vodu budete mít opravdu hodně blízko. Kemp je přímo ideálním místem na trávení dovolené s dětmi, často si ho však také vybírají různé spolky nebo školy v přírodě, rybáři, myslivci i houbaři.

Vranovská pláž nabízí hned několik druhů ubytování. Pro náročné má připravené luxusní mobilheimy nebo apartmánovou chatu, najdete tu ovšem také jednoduše zařízené chatky a dostatek místa pro postavení vlastního stanu. Ceny se pak pochopitelně liší.

Kemp je velmi přátelský k dětem, pro něž připravuje animační programy - loutkové divadlo, výtvarnou dílnu. Děti se mohou vyřádit na tobogánu, waterballech nebo dětském bungee jumpingu. Když je nevlídné počasí, krytá dětská herna to jistí. A svítí-li slunce, pak nebude lepší zábava než na venkovním dětském hřišti s prolézačkami, pískovištěm, skluzavkami a houpačkami. Sportovně zdatní dospělí návštěvníci kempu si také užijí při vodních radovánkách, na horských kolech, kajacích, při nohejbalu nebo na tenisových kurtech.

Protože se každému nechce o dovolené vařit, je zde možnost stravování formou polopenze i plné penze. Nebo si vystačíte pouze s hotovou snídaní a o zbytek se postaráte už sami, protože často vyrážíte na výlety, kterých okolí kempu nabízí více než dost.

 

Autokemp Merkur Pasohlávky 

Voda, krásná příroda a množství cyklistických tras jsou hlavní devizou kempu Merkur na břehu Novomlýnské nádrže v oblasti krásné Pálavy. Protože vstup do vody je pozvolný, láká k návštěvě převážně rodiny s malými dětmi. Rádi si koupete prosti jakéhokoliv oblečení na Adama nebo Evu? Pak není problém se po celý den takto slunit v části jedné z lagun, kde je pro nudisty vyhrazený prostor.

Ubytování je možné tradičně v bungalovech, chatkách, stanech i karavanech. Stravování je zajištěno formou polopenze a nebo možností si koupit jídlo v některé z mnoha restaurací nebo stáncích s rychlým občerstvením. A kdo má rád víno, na své si přijde v okolních vinných sklípcích. Protože je kemp poměrně rozsáhlý, disponuje 5 budovami se sociálním zařízením.

Velkým lákadlem převážně pro mladé návštěvníky kempu Merkur jsou určitě koncerty a diskotéky, které se zde pořádají a které bývají hojně navštěvované.

 

Autokemp Strážnice

Jestliže z kola neslezete, co je rok dlouhý, pak autokemp Strážnice nedaleko Bzence a Petrova bude pro vás tím pravým místem na trávení letní dovolené. Jeho okolí je totiž protkáno sítí cyklistických tras včetně možnosti návštěv historických památek nebo vinných sklípků. A protože se návštěvníci kempu určitě také rádi zchladí ve vodě, jsou zde pro ně připraveny dva bazény - pro plavce i neplavce, a to se 77 metrů dlouhým tobogánem. Volný čas lze také trávit hrou minigolf.

Chatky a apartmány mají vlastní sociální zařízení. Ubytování ve stanech a karavanech mohou využívat společné sociální zařízení a také plně vybavenou společnou kuchyni s mikrovlnnou a horkovzdušnou troubou, varnou sklokeramickou deskou, rychlovarnou konvicí a nádobím. Komu se však vařit nechce, určitě využije nabídku zdejší restaurace s denním menu o 5 až 10 jídlech včetně minutek.

 

Autocamping Výr

Kde je nejteplejší voda na jižní Moravě? Přece ve Výrovické přehradě s písčitou pláží, kde se také nachází poklidný a menší autokemp Výr. Je obklopený smíšenými lesy, ve kterých při příznivém počasí houbaři určitě najdou plné košíky hub.

Autokemp Výr nabízí dostatek možností pro aktivní vyžití dovolené. Pravidelně se zde také pro návštěvníky pořádají koncerty a animační programy. Na své si přijdou jak rybáři, tak milovníci cyklistiky stejně jako rodiny s dětmi a mladí lidé, kteří se chtějí bavit. Půjčit si lze loďky, kajaky i vodní šlapadla, na kterých se děti společně se svými rodiči rády vozí. Součástí kempu je společné sociální zařízení s bezbariérovým přístupem. Sprchy jsou na žetony, přičemž vodu lze zastavit a opět pustit. Chatky jsou vybavené pouze ledničkou a elektřinou. WiFi je v celém areálu k dispozici zadarmo. V kempu je možnost si zakoupit potraviny v obchodě, nebo využít bufetu a místní i okolní restaurace, které se nacházejí do vzdálenosti 10 km. 

 

Camping Bítov

Právem se kraj okolo Vranovské přehrady nazývá Moravským Jadranem. Slunce, lesy, stráně i voda lákají k tomu, aby zde návštěvníci setrvali nějaký čas v příjemném kempu Bítov. Ten se nachází v jedné ze zátok Vranovské přehrady.

Náročnost návštěvníků rok od roku stoupá. Už opravdu nestačí mít kemp vybavený pouze místem pro postavení stanu a malý bufet s pečenou klobásou a hořčicí. Toho je si Camp Bítov vědomý, proto k vybavení celého rekreačního areálu patří restaurace a prodejny se zbožím, aby si každý návštěvník mohl vybrat to, co mu vyhovuje.

Chatky s elektrickými přípojkami, ledničkou a povlečením poskytnou klid na odpočinek po celodenní zábavě u vody nebo na výletech. Společné kuchyňky disponují elektrickými vařiči, mikrovlnkou a dřezem s teplou vodou. Sociální zařízení má bezbariérový vstup.

Jen 1 km od kempu Bítov se nalézá zřícenina hradu Cornštejna. Tuto vzdálenost hravě překonáte i pěšky a odměnou vám může být divadelní představení nebo ukázka bojů s historickými zbraněmi. Pochopitelně si nelze nechat ujít návštěvu hradu Bítov nebo národního parku Podyjí, který si je možné projet na kole po vyznačených cyklotrasách. V kempu si užijí také rybáři a vlastně všichni, kdo rád tráví svou dovolenou aktivně - třeba při hře ping-pongu nebo beachvolejbalu.

 

Nebo znáte lepší místo, kde se na jihu Moravy dá kempovat? Napište nám o něm a my jej rádi navštívíme a napíšeme. 

 

 

 

Autor: 
Jana Fojtíková
Hodnocení: 
Průměr: 5 (1 x hlasováno)