Editorial: I cesta může být cíl!

Publikováno: 
6.8.2019
Rubrika: 

Je to tady. Stojíme na začátku cesty magazínu, webu, portálu, budoucího e-shopu, informačníku. Nechám na vás jak Žijeme spolu na jižní Moravě nazvete. Poslední dva měsíce byly ve stavu hektických příprav, programování, předělávání, upravování, dodělávání a zdá se, že ani výstřelem ze startovací pistole se nic nemění. Omluvte proto prosím, zda nebude hned fungovat vše jak má. Ladit budeme i cestou.

Cítím nervozitu a přitom se strašně těším. Co na články následujího měsíce budou říkat čtenáři? Budou je bavit? Vzdělávat? Obohatí životy? Pomohou v rozhodování? A vrátí se pak ještě někdy? Najdou k nám čtenáři opět cestu? 

Hlavním tématem srpnových článků je "Cesta".

Cesta, protože na začátku jedné nové právě teď stojíme. Já, Lucie, jakožto hlava redakce a most k vám, čtenářům.
Cesta, protože v létě mají lidé více času na cestování a poznávání nového. V srpnu se tak na našich stránkách dočtete o různých místech jižní Moravy, které vám doporučujeme k návštěvě. Víte, zda má zámek Lednice něco společného s ledničkou? Kde vlastně začíná a končí Morava? Jaké dobroty na jihu musíte ochutnat, které ovoce vám prodlouží život a do jakého kempu učitě zajet? Na jakých místech Moravy se v srpnu můžete potkat s filmovým štábem? O těchto i jiných cestách si během srpna na webu přečtete.

Kapela Mňága a Ždorp, která v srpnu vystoupí na festivalu Létofest v Brně a poslední prázdninový den také na zámku v Kuřimi, v jedné ze svých písní zpívá "i cesta může být cíl". Přála bych si, aby naše cesta byla společná. Abychom se zde každý den potkávali a obohacovali své životy. Protože přeci Žijeme spolu na jižní Moravě.

  

 

 

 

 

Těším se, až se někdy potkáme třeba na Zelňáku,
večer u piva Na stojáka, o víkendu na Prýglu, na hodech pod májou nebo v hodonínské ZOO. 

Lucie Horská, šéfredaktorka 

 

 

 

 

 

Autor: 
Lucie Horská
Hodnocení: 
Průměr: 5 (3 x hlasováno)