Konference Choice rozebere šest aktuálních témat dnešní doby

Publikováno: 
25.10.2019
Rubrika: 

V neděli 10. listopadu proběhne v brněnské Scale jednodenní konference CHOICE, zaměřena na aktuální témata v otázkách zdraví a životního stylu. Cílem přednášek je dát posluchačům kvalitní a co nejkompletnější informace pro to, aby si udělali vlastní názor.

Šest aktuálních témat

Zero waste se bude zabývat tématem udržitelného životního stylu s minimem odpadu. Dozvíte se, jaké dopady má produkce odpadu na naše prostředí, a jakým způsobem lze objem produkovaného odpadu snížit u vás samotných. A hlavně, jak s redukcí odpadu začít! Zakladatelka webu reduca.cz s vámi nasdílí svoje tipy vybudované léty zkušeností.

Přirozená (anti)koncepce bez chemie představí metodu sledování ženského cyklu a těla. Pokud pochopíte jednoduchý princip fungování cyklu, ušetříte si spoustu zbytečných nervů s nežádoucím těhotenstvím, případně marné snažení o početí. A naopak při využití sympto-termální metody se spolehlivě vyhnete početí, anebo budete vědět, kdy je šance na otěhotnění. Každopádně metoda dobře slouží i jako sledování svého zdravotního stavu.

Margit Slimáková
Foto: Margit Slimáková - česká specialistka na výživu a zdravotní prevenci.

Zdravá výživa v pohodě je téma Margit Slimákové. Margit je přední českou specialistkou na výživu a zdravotní prevenci. Vysvětlí, proč je třeba zdravě jíst, jak strava ovlivňuje naše zdraví a psychiku, a jak to lze v pohodě zvládat bez počítání kalorií anebo jakýchkoliv jiných nepřirozených restrikcí. Představí nejběžnější výživové omyly, výživová doporučení a mnoho dalšího.

Očkování a zdravý rozum bude informovat o kontroverzním tématu. Předsedkyně spolku Rozalio se pokusí vysvětlit, že nic není černo-bílé. Nedostatečná znalost této tématiky (nejen) u rodičů způsobuje, že se často setkáváme s radikálními názory typu "rozhodně neočkovat", nebo "za každou cenu očkovat". Důležité je především opustit dogmata a používat zdravý rozum. Přijďte si udělat nový názor na věc.

Přínosy barefoot obuvi jsou dnes velmi diskutovaným tématem - a to nejen u dětí. Tato přednáška nebude propagací barefoot obuvi, ale brněnská fyzioterapeutka Jana Papírníková Sialini vysvětlí, jaký vliv má chodidlo a jeho obouvání na zbytek těla, za co (ne)může nevhodná obuv a jak ta vhodná vlastně vypadá.

Klidná mysl má smysl tvoří závěrečné téma. Předchozí témata budou řešit zejména naše tělo. Naši duši ale často zanedbáváme. Můžeme tomu říkat duševní hygiena, psychická vyrovnanost, klidná mysl – jakkoli. Kolik z nás se v tomto směru alespoň udržuje, natož se nějak rozvíjí? Duši/mysli/hlavě věnujeme v dnešní době příliš málo aktivní pozornosti. Proto se při této přednášce na chvilku zastavíme a zkusíme si uvědomit, jak ženeme. Za čím se honíme, jak vyplňujeme svůj čas aktivitami, které „musíme“ dělat, aniž by nám přinášeli skutečné uspokojení. Uvědomíme si, jak neustále přemýšlíme a neumíme se zastavit. Zuzzi Husarová se vám pokusí otevřít oči, podívat se na sebe a svůj život z trochu jiné perspektivy. Poradí vám a ukáže několik jednoduchých kroků, cvičení, které vás pomohou zpomalit, zklidnit, uklidnit.

konference Choice

Druhotným cílem akce je inspirovat

Pokud vás zajímají třeba pouze dvě tři témat, přijďte se inspirovat i těmi ostatními. Každé z témat může ovlivnit kvalitu vašeho života bez ohledu na to, zda jste muž či žena, máte či nemáte děti.

Konference CHOICE
10. 11. 2019 / Brno, kino Scala
první přednáška začíná v 9 hodin 
detaily akce najdete na www.konferenceCHOICE.cz

Vstupenky můžete v předprodeji zakoupit jen za 890 Kč. Účastníci akce získají slevu na nákup u Barefoot Brno, Vivobarefoot Brno a Farmbox.cz.

 

Článek napsala Lucie Kubíčková.

 

 

Autor: 
Redakce
Hodnocení: 
Průměr: 5 (2 x hlasováno)