Padá hvězda, něco si přej

Publikováno: 
9.8.2019
Rubrika: 

Chtěli byste ho zase vidět? Přijďte v pondělí večer na brněnskou Kraví horu. Hvězdárna a planetárium Brno pro vás připravili další Noc padajících hvězd a pokud bude počasí přát, Měsíc bude blíž než byste si dokázali představit. 


Foto: Hvězdárna a planetárium Brno

Model Měsíce, u kterého jste se mohli vyfotit a díky tomu získat zcela nezapomenutelný, vesmírný zážitek, bude opět k vidění a to v pondělí 12. srpna do úterý 13. srpna v areálu koupaliště na Kraví hoře v Brně. Musí ovšem přát dobré počasí. 

Model Měsíce na Kraváku napořád? 

I takové myšlenky brněnskou Hvězdárnu a planetárium napadaly. Jenže to bohužel nejde. Lunární balon je citlivý na vlhko a větrno. Když moc prší anebo moc fouká, není možné ho ukázat. Avšak když bude přát počasí, model Měsíce bude nafouknutý o Noci padajících hvězd v areálu koupaliště na Kraví hoře z pondělí 12. srpna do úterý 13. srpna. Pokud si s sebou vezmete plavky, dokonce se tento večer můžete i vykoupat.

A nejen to! Chtěli byste na vlastní oči spatřit „padající hvězdu“? A sami si ověřit, zda se vám myšlené přání skutečně vyplní? Bude-li jasno, teple se oblečte a popadněte karimatku se spacákem. Výjimečná Noc padajících hvězd začíná v pondělí 12. srpna po 22. hodině a končí po druhé hodině ranní v úterý 13. srpna.


Persepoidy. Foto: Hvězdárna a planetárium Brno

 

Praktické rady ty, kteří se Noci padajících hvězd chtějí zúčastit

  • Program akce je prostý. Lehnete si na trávu a budete pozorovat noční nebe. Hrát k tomu bude téměř vesmírná hudba, tu a tam k dění na nebi něco okomentují lidé nejpovolanější, ti z hvězdárny.
  • Pozorování v areálu koupaliště začíná v pondělí 12. srpna ve 22 hodin a končí po 2. hodině ranní.
  • Podmínkou pro instalaci modelu Měsíce je pěkné počasí. Za deště nebo silného větru vystaven nebude. V případě příznivých podmínek bude model Měsíce instalován po 17. hodině.
  • Do 22. hodiny je do areálu koupaliště standardní vstupné, po 22. hodině uhradíte symbolické vstupné 10 Kč u automatické poklady při vstupu do areálu koupaliště.
  • Určitě se teple oblečte. Noci jsou chladné, padá rosa! Přineste si s sebou něco pod sebe, ideálně karimatku, ať si můžete při pozorování lehnout.
  • Bazény na koupališti budou po 22. hodině nepřístupné! Nejpozději v 6 hodin ráno bude nutné koupaliště opustit.

Doporučujeme průběžně sledovat facebook Hvězdárna a planetárium Brno

 

Noc padajících hvězd
12. - 13. 8. 2019 

areál koupaliště Kraví hora, Brno
a kdekoliv, kde je dobře vidět
Více info na www.hvezdarna.cz.

 

Noc padajících hvězd pořádají Hvězdárna a planetárium Brno a Sportovně-rekreační areál Kraví hora, ve spolupráci s Technickými sítěmi Brno, Dopravním podnikem města Brna, Městskou policií Brno a Policií České republiky.

 

 

Autor: 
Redakce
Hodnocení: 
Průměr: 5 (1 x hlasováno)