Srpnové filmové premiéry

Publikováno: 
31.7.2019
Rubrika: 

Říká se, že léto je pro kulturní dění okurkovou sezónou. Divadla mají prázdniny a klubová zábava se přesouvá pod otevřenou noční oblohu. Stejně tak filmové trháky uplynulého roku můžete sledovat s romantickým nádechem, ve venkovních letních kinech. Lidé prchají z rozpálených měst k vodě a do přírody. Létu prostě vládne cestování a zážitky. Kina na své fanoušky ale nezapomínají a i v srpnu servírují dávku premiérových snímků, na které se můžete podívat v klimatizovaném prostředí kinosálů. Na jaké filmy tedy narazíte v srpnovém programu?

Výběr toho nejzajímavějšího vám právě teď přinášíme. Nuda se nekoná. Naopak, bude to pěkná jízda. Na plánta kin se vrací Quentin Tarantino a je svůj jako už tolikrát.     

První srpnový týden přináší hned čtyři premiéry. Francouzskou komedii Je mi fajn s.r.o. o jednom rodinném shledání a střetu dvou odlišných světů. Rychle a zběsile netřeba příliš představovat. Máme tu další film z této automoto série. Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, to je honička přes deštivý Londýn, radioaktivitou zamořené okolí Černobylu až na Hobbsovu rodnou Samou v Polynésii. Jenže před některými lidmi se utéct prostě nedá.
Slunovrat

Mysteriózní hororové drama Slunovrat bere diváky na výlet do severní Skandinávie. Partička kamarádů odjíždí do odlehlé vesničky odstřihnuté od okolního světa, kde se jednou za 90 let, na letní slunovrat, koná speciální slavnost. Mladí Američané si užívají bezstarostné prázdninové veselí v místě, kde slunce nikdy nezapadá. Vše se ale zvrtne, když je vesničané přizvou k rituálům, při kterých se místní ráj na zemi mění v čím dál děsivější peklo.

Foto: Aerofilms / Slunovrat

První srpnový týden můžete vyrazit do kina i s dětmi. Tlapková patrola, doposud známá hlavně z televize, poprvé vyráží na plátna kin.

 

Od 8. srpna můžete zajít na americký horor Noční můry z temnot. V hlavní roli parta mladých lidí, která najde v opuštěném domě knihu. Hrůza, co? Kniha je to ale dost odlišná od těch co máme doma. Tato kniha není tak úplně ke čtení. Ona naopak čte toho, kdo s ní přijde do styku. A čte v něm jeho největší hrůzy a tajemství.

Foto: Bontonfilm / Noční můry z temnot

 

Naopak pro více hravé diváky, takzvané hračičky, se nabízí premiéra Toy Story 4: Příběh hraček. Kovboj Woody je zpět, již po čtvrté. 

Polovina měsíce přinese premiéru francouzské Adaptace slavného komiksu „Bécassine“ v podání Bruna Podalydèse, českou pohádku Hodinářův učeň a dlouho očekávaný snímek Quentina Tarantina. 

 

Tip redakce Žijeme spolu.cz!

 

 

Tenkrát v Hollywoodu 

Tenkrát v Hollywoodu
Foto: Falcon

Promítání na filmovém festivalu v Cannes a následné reakce na film navnadilo mnoho fanoušků tohoto kultovního režiséra. V pořádí devátý snímek Quentina Tarantina je zasazen do roku 1969 v Los Angeles. Vyhaslý televizní herec (Leonardo DiCaprio) a jeho dlouholetý kaskadér (Brad Pitt) se rozhodnou prosadit u filmu na konci zlaté éry Hollywoodu. Rick má naštěstí velmi slavnou sousedku... Sharon Tateovou (Margot Robbie).

Děj odehrává během tří dnů. Nejprve během dvou dnů v únoru 1969 a následně vše vrcholí v srpnu 1969, kdy naplno zaútočil vraždící kult šíleného Charlese Mansona (Damon Herriman). Skupina tehdy povraždila v Los Angeles sedm lidí, mezi nimiž byla i Sharon Tateová, bývala manželka Romana Polanskiho. O to hrůznější byl čin, že Tateové bylo tehdy pouhých 26 let a byla v osmém měsíci těhoneství. 

Leonardo DiCaprio se před natáčením filmu navíc nechal slyšet, že jde o lepší scénář jaký kdy Tarantino napsal.

Víc ale prozrazovat nebudeme. To musíte vidět. 

Tenkrát v Hollywoodu
USA 2019 / komedie / drama / 161 min
Scénář a režie: Quentin Tarantino
Hrají: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Al Pacino, Kurt Russell, Tim Roth, Michael Madsen, Luke Perry a další
Přístupnost od 15 let
www.tenkratvhollywoodu.cz 
V kinech od 15. 8. 2019 

Do konce prázdnin pak v kinech můžete vidět francouzský akční thriller Anna o spletitém boji mezi špičkovými agenty soupeřících tajných služeb. Americký hororový thriller Krvavá nevěsta má premiéru taktéž v týdnu od 22. srpna. Na Angry Birds ve filmu 2 zajděte i s dětmi a k vidění budou tito věčně rozzlobení nelétaví ptáci a zákeřní zelení vepři od 29. srpna. 

Rusko-francouzské drama Fabrika slibuje psychologickou hru s neočekávanou zápletkou. Poslední srpnovou premiérou je česká sportovní komedie z beach volejbalového prostředí s Jiřím Langmajerem v hlavní roli. Film Přes prsty napsal a režíroval Petr Kolečko (Masaryk, Padesátka, seriály Most!, Trpaslík ad.) Mezi dalšími herci, které můžete na plátně vidět, jsou Petra HřebíčkováDenisa NesvačilováVojtěch DykJakub Prachař, Marek Taclík ad.

Autor: 
Redakce
Hodnocení: 
Průměr: 5 (1 x hlasováno)