Tak trochu jiná rozhledna v Kobylí

Publikováno: 
26.8.2019
Rubrika: 

Mějte okolí doslova jako na dlani! Neobvykle pojatá rozhledna s ocelovou spirálovou konstrukcí bez jediného schodu je vysoká 7,5 metru a leží na nejvyšším bodě v obci Kobylí – na Kobylím vrchu. Svým vzhledem připomíná otevřený tunel nebo stoupající zatočený most.

Nemá žádné schody a je tudíž plně bezbariérová. Rozhledna v Kobylí je unikátní a vhodná jak pro vozíčkáře, tak pro maminky s kočárky. 


Foto: Obec Kobylí, www.kobyli.cz

 

Výhled do dalekého okolí

Rozhledna v Kobylí nabízí kruhový výhled z libovolného místa chodníčku na Pálavu s Děvínem, Bílé Karpaty s Velkou Javořinou a Velkým Lopeníkem, Babí lom u Kyjova, Hodonín, Břeclav, rozhledny v Podluží, Kraví horu, Slunečnou, Maják, Dalibor, Vyšicko, Minaret, hrad Buchlov a za dobré viditelnosti dokonce jadernou elektrárnu Dukovany nebo vrcholky Alp. Rozhledna byla postavena v roce 2018, na podzim letošního roku to tak bude už rok. Pro své strategické umístnění je také nazývána stezkou nad vinohrady.

 

Snadná dostupnost

Dřevěný chodník rozhledny Kobylí je položen na 19ti zdvojených ocelových stojinách a od země na konec spirály pozvolna obkrouží celých 360 stupňů. Pod samotný vrchol Kobylího vrchu vedou hned tři cesty. Když pak kráčíte nahoru, přímo pod svýma nohama si po cestě můžete přečíst různé zajímavosti o obci Kobylí. Díky své bezbariérovosti si tak výhled mohou užít jak tělesně postižení, tak i malé děti v kočárcích.

 

Zajímavosti o rozhledně

Světový magazín Forbes rozhlednu v Kobylí zařadil mezi nejkrásnější moderní rozhledny v Česku. Rozhlednu na Kobylském vrchu nechala obec postavit ke stému výročí založení Československa. Vyhlídka vyšla obec na necelé tři miliony korun. Nebývalý zájem turistů místní velmi těší, že bude o rozhlednu takový zájem, netušili. Atypická stavba už v prvních měsících od otevření lákala davy turistů z širokého okolí.

 

Skvělý tip na rodinný výlet pro všechny, nemyslíte?

Nebo už jste rozhlednu navštívili a máte její fotografie? Pošlete nám je do redakce. Rádi je pod vaším jménem zveřejníme. 

 

 

Autor: 
Redakce
Hodnocení: 
Průměr: 5 (1 x hlasováno)