Výstava záhad a tajemství

Publikováno: 
12.8.2019
Rubrika: 

Šokující objevy, vesmírné přízraky, monstra a nestvůry, přísně tajná magie, krvežíznivá chupacabra, tajemný starověk, templářská mysteria, zázračné relikvie i nevysvětlitelné úkazy. Tajuplný svět, který můžete navštívit na zámku Valtice. 


Foto: výstava Tajuplný svět, zámek Valtice

Fascinující výstava pro celou rodinu

V prostorách tzv. Žabího sklepa v parku valtického zámku připravil spisovatel Arnošt Vašíček výběr více než 150ti nejzajímavějších záhad z celého světa. Chybět nebudou i ty od nás, z jižní Moravy. 

Ojedinělá výstava Tajuplný svět je po loňské úspěšné premiéře letos rozšířena o více než třicet exponátů. Celkem tak představuje téměř 200 záhad z celého světa. V atraktivním prostředí zámeckého Žabího sklepa se návštěvník vydává na fantastickou výpravu od temných dob, v nichž žili draci, podivní kříženci lidí a zvířat, obři i trpaslíci přes magický pravěk k primitivním národům, u nichž stále ještě hlavní roli sehrává šaman či čaroděj. Seznamuje se s neobvyklými magickými rituály, které mohou člověka vyléčit, ale i zabít s pomoci temných sil.

Součástí výstavy je i Kino záhad, které po celý den promítá výběr z Vašíčkových dokumentárních filmů: Na lovu příšer, Panoptikum podivností, Mimozemšťané a Tajemství Voynichova rukopisu

 

Tajuplný svět
10. 5. - 30. 9. 2019 
Státní zámek Valtice 

Více info na www.zamek-valtice.cz

Autor: 
Redakce
Hodnocení: 
Průměr: 5 (1 x hlasováno)